Kripto para borsası FTX iflas etti

ftx kripto

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, resmen iflas başvurusu yaptı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX, resmen iflas başvurusu yaptı. Günlerdir piyasayı meşgul eden FTX krizinde kurtarıcı bekleyen borsanın iflas edip etmeyeceği soruları böylece yanıt bulmuş oldu.

FTX’teki tüm bu sürecin sorumlusu olarak gösterilen CEO Sam Bankman-Fried ise görevinden ayrıldı. Fried’ın yerine CEO ise John Ray oldu.

FTX’ten yapılan açıklamada, “FTX’in yeni CEO’su John Ray olmuştur. Çeşitli ülkelerdeki çalışanların görevlerine devam etmeleri beklenmektedir. CEO Ray ve bağımsız profesyoneller, iflas kanununun 11. maddesi gereği bu süreçte birlikte çalışacaklar.” denildi.

FTX’in yeni CEO’su Ray ise “FTX’in elinde hala çok değerli olan varlıklar bulunmaktadır. İflas süreci özen ve şeffaflık ile sürdürülecektir. Bunun garantisini veriyorum.” şeklinde konuştu.

Dev borsanın resmen iflas başvurusu yapmasının ardından Bitcoin fiyatı da düşüş yaşadı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 16 bin 333 dolara kadar geriledi. Bitcoin, TSİ 17.56 itibari ile 16 bin 750 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son olarak FTX’in kendi token’ı FTT ise 2.47 dolara kadar geriledi. FTT, haberin yayına girdiği dakikalarda 2.57 dolardan alıcı buluyor.

Kaynak: Uzmancoin