Kripto para yasa tasarısı için uzmanlar Meclis’e davet edildi

türkiye kripto para yasa tasarısı

Türkiye kripto para yasa tasarısı öncesi uzman isimler Meclis’e davet edildi.

2021 yılı sona ererken Türkiye kripto para piyasasında hareketli günler yaşanıyor. Geçen hafta Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe’de ekonomi basını temsilcileri ve akademisyenlerle yaptığı toplantı esnasında kripto paralar hakkında önemli bir açıklama yapmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı esnasında gündeme gelen konuyla ilgili kripto para yasa tasarısının hazır olduğunu ve geciktirilmeden TBMM gündemine alınacağını belirtmişti. Türkiye kripto para piyasası gündemine bomba gibi düşen bu gelişmenin ardından yeni bir gelişme daha yaşandı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, resmi Twitter hesabı üzerinden kripto yasa taslağının konuşulduğu canlı yayına katıldığını duyururken sektörde tanınan isimlerin görüş ve önerilerini almak üzere Meclis’e davet edildiklerini dile getirdi.

Ak Parti, kripto yasa taslağının Meclis’e getirilmesi öncesinde uzman isimlerle görüşecek

Bu gelişmeyle birlikte iktidar partisi olan Ak Parti’nin kısa zamanda Meclis’e getirilecek olan kripto para yasa tasarısıyla ilgili hızlı şekilde aksiyon almaya başladığı görülüyor.

Bu bağlamda Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sosyal medya mecralarında yüksek takipçi sayısına sahip ve kripto para faaliyetlerinde bulunan konu hakkındaki uzman isimleri, kripto para yasa tasarısı hakkındaki görüş ve önerilerini almak üzere Çarşamba günü Meclis’e davet etti.

Türkiye’de kripto para alanında belirli bir deneyime ulaşmış kişilerden alınacak görüş ve öneriler, kripto para yasa taslağına son halinin verilmesi konusunda etkili olabileceği düşünülüyor. Ayrıca bu alanda uzman kişilerin görüşlerinin alınması, olumlu bir gelişme olarak karşılandı.

Çarşamba günü yapılacak toplantıya davet edilen isimler arasında ise Aytunç Yıldızlı, Kamile Uray, Sima Baktaş, Sait Arslan ve Uğur Açıkgöz’ün olduğu bilinirken yeni isimlerin de davet edilebileceği bildirildi.