Mesut Özil kendi kripto parasını çıkarıyor

mesut özil kripto para m10

Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil, kripto dünyasına adım atıyor.

 

Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil, kripto dünyasına adım atıyor. Çıkan haberlere göre Mesut Özil kendi kripto parasını çıkaracak.

32 yaşındaki tecrübeli orta saha oyuncusu, geçtiğimiz sezon ara transfer döneminde Arsenal’den ayrılarak Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Son gelişmelere göre kripto dünyasına adım atan Özil’in kendine ait olan M10 markası kullanılarak bu hafta piyasaya bir kripto para çıkarılacak.

M10streetwear adıyla kendi adına bir giyim markasını piyasaya sürdükten sonra M10 markasını dünya çapında bilinir hale getirme çabaları devam eden Mesut Özil, Cumartesi günü attığı tweette “heyecan verici şeyler çok yakında” yazarak projeyle ilgili ipuçları vermişti. Heyecanını Twitter üzerinden paylaşan Özil’in şimdi M10 kripto parası için bekleyiş başladı.

Twitter’da 26 milyon takipçisi bulunan ünlü futbolcu, aynı zamanda profil resmini kripto fanatikleri arasında geleneksel hale gelen lazer gözlü formatıyla değiştirerek kripto sektörüne adım attığının en büyük sinyalini vermiş oldu. Ayrıca futbolcunun bu paylaşımı diğer postlarına göre çok daha fazla etkileşim aldı. Mesut Özil’in yeni profil resmi paylaşımı, içeriğimiz yayına hazırlanırken 2.000’den fazla yorum ve 100 bine yakın beğeni almış vaziyette.

Geçmiş dönemlere bakıldığında kendi kripto paralarını çıkaran başka ünlü sporculara da rastlamak mümkün. Kendi markasıyla kripto para çıkaran en ünlü sporcular arasında Keisuke Honda ve James Rodriguez bulunuyor.

Japonya’nın efsane oyuncusu Keisuke Honda geçen yılın Ekim ayında KSK Honda Coin adında bir kripto varlık piyasaya sürmüştü. Aynı yılın Haziran ayında ise James Rodriguez, JR10 token ile kripto sahnesine adım atmıştı. Bu girişimiyle Rodriguez Güney Amerika’da kripto para çıkaran ilk aktif futbolcu unvanını kazandı.

Ünlü sporcuların kendi markalarını yaratmaları, son yıllarda oldukça moda haline gelmiş durumda. Yeşil sahalardaki başarılarının yanında kendi markasıyla ön plana çıkan ünlü isimler arasında bilindiği gibi Cristiano Ronaldo da bulunuyor.

Ayrıca bu yıl Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e transfer olan Lionel Messi de bir süre kripto dünyasının manşetlerinde yer aldı. Sözleşmesinde alacağı tutarın bir kısmının kripto varlıkla tahsis edileceği haberleri, piyasada geniş yer almıştı. Ardından dünyaca ünlü yıldız “Messiverse” adında bir NFT kripto koleksiyonuyla yeniden gündeme gelmişti.

Mesut Özil’in profil resmiyle verdiği ipucuyla kripto dünyasına adım atacağı kesin gibi görünüyor. The Sun’ın haberine göre ünlü futbolcunun bu hafta kendi kripto parasını çıkarması bekleniyor. Ancak M10 markasıyla çıkacak olan kripto varlığın, bu yıl oldukça ilgili çeken bir sektör haline gelen NFT formatında da olabileceği söyleniyor.