Ripple NFT dünyasına giriş yapıyor

kripto para ripple nft

Kripto para birimi Ripple 250 milyon dolarlık fonla NFT dünyasına giriş yapıyor. Ripple, XRP Ledger’de NFT’lerin oluşturulmasını teşvik etmek için 250 milyon dolarlık girişimini duyurdu.

 

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, en yeni kripto para modasına adanmış 250 milyon dolarlık bir fon başlatarak değiştirilemez token (NFT) dünyasına giriş yapıyor.

Sanatçılar, markalar, ajanslar ve pazar yerleri, XRP Ledger’deki NFT’leri keşfetmek için finansman başvurusunda bulunabilir.

Geçtiğimiz haftalarda kripto para borsası FTX, NFT ile ilgili bir açıklama yapmıştı.

NFT yaratıcıları, paranın yanı sıra şirketten yaratıcı ve teknik destek de alabilecekler.

NFT pazar yerleri Mintable ve mintNFT’nin yanı sıra Chicago merkezli tasarım ajansı VSA Partners şimdiden Ripple ile güçlerini birleştirdi.

Ağustos ayının başlarında yayınlanan bir “Ripple Drop” bölümünde, Ripple CTO’su David Schwartz, XRPL’nin yüksek hızı ve düşük ve öngörülebilir işlem ücretleri nedeniyle NFT’ler için ideal bir seçim olduğuna dikkat çekmişti. Schwartz, “Ethereum, işlem ücretlerinde geniş bir değişkenlik gösteriyor (bazen çok yüksek, bazen çok düşük). İyi bir müşteri deneyimi değil, bazen bir NFT ticareti yapmak bazen çok zor, bazen çok kolay.” ifadelerini kullanmıştı.

İlk hamle avantajının tadını çıkaran Ethereum ağı NFT sektöründe hala üstün durumda. Ancak, bu ayın başlarında ilk 7 haneli satışını kaydeden Solana, Cardano gibi Blockchain’ler şimdiden Ethereum‘un pazar payını almaya başladı.

NFT sektörüne artan yatırımlarla beraber İspanya Futbol Ligi La Liga, Amerikan yarış şirketi NASCAR da sektöre ilk adımlarını atmıştı.