3600 ek gösterge toplantısı ertelendi

3600 ek gösterge

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge toplantısının Çalışma Bakanlığı tarafından ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Nisan ayında yaptığı açıklamada Mayıs içerisinde bitirmeyi planladıkları çalışmalardan birinin de kamu personelinin 3600 ek gösterge meselesi olduğunu belirterek kapsamlı bir şekilde ele aldıklarını ve Mayıs ayı içerisinde tamamlayacaklarını belirtmişti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bingöl’de katıldığı divan toplantısında memurlara enflasyon farkının aylık yansıtılması gerektiğini belirtti.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Nisan itibarıyla enflasyon farkının %22,51’i bulduğuna dikkat çekerek enflasyon farkının ödeneceği Temmuz’a ise iki ay kaldığını, bu durumun kamu görevlileri için büyük bir kayıp yarattığını ve aylık eşel-mobil uygulamasının devreye girmesi gerektiğini söyledi.

Memur – Sen’in resmi sitesinde Başkanın şu açıklamalarına yer verildi:

“Zam ve ücretlerin asgari ücret tutarı kadarından vergi muafiyeti gibi adımları takdir ediyoruz. Bu adımlar hakikaten önemli adımlardı. Bu olumlu yaklaşımları takdir ettik. Ancak geldiğimiz noktada şartlar düşük gelirli kamu görevlilerini zorluyor. Bu durumda şartlar da zorlamalıdır. Enflasyona karşı tedbirler hayata geçirilmeli ve enflasyona karşı alım gücümüz korunmalıdır.

Kaynak: Investing.com