Cumhurbaşkanı Erdoğan: EYT düzenlemesinde yaş sınırı olmayacak

cumhurbaşkanı erdoğan eyt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesinde herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye’de gerçekleştirilen toplantı sonrası EYT düzenlemesi hakkında basın açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları ise şu şekilde:

“(EYT düzenlemesi) Emekli olmak için prim, sigortalılık süresi ve yaşı tamamlamak gerekiyor. Yaptığımız düzenleme sadece yaş nedeniyle emekliliğini bekleyenleri kapsıyor.

“Devlet için büyük fedakarlık haline gelen bu düzenlemeyle birlikte, sistemi tartışmalardan arındırarak yerine oturtmuş olacağımıza inanıyorum.”

“EYT düzenlemesinde herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır. Yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız da emekli olma hakkına kavuşuyor.”

“Mali yükü dengeleyecek çalışmaları da yaptık. Kıdem tazminatı ödenmesinde güçlük çekilmemesi için KGF destekli bir kredi paketini devreye sokuyoruz.”

“Emekli olanların en azından bir kısmının çalışmaya devam edeceklerini biliyoruz. Emekli olduktan sonra SGK primi ödeyecek çalışanlar için de prim teşviği getiriyoruz. Amacımız, emeklilik sonrası çalışan vatandaşların bunu kayıt altında yapmalarıdır.