Trump, New York’taki dolandırıcılık davasında yeniden ifade vermeyeceğini açıkladı

Donald Trump, New York’ta görülen dolandırıcılık davasında ikinci kez ifade vermemeye karar verdiğini açıkladı. Eski başkan Pazar günü sosyal medya hesabındaki mesajında, geçen ay ”çok başarılı ve kesin” bir şekilde ifade verdiğini ve tekrar ifade vermeye gerek görmediğini paylaştı.

VoA Türkçe’nin haberine göre, Trump’ın New York Başsavcısı Letitia James’in davasında son büyük savunma tanığı olarak Pazartesi günü tanık kürsüsüne dönmesi bekleniyordu. Dava, Trump’ın emlak imparatorluğunu tehdit ediyor ve başarılı bir işadamı olarak imajını derinden sarsıyor.

Trump, Truth Social platformunda tamamı büyük harflerle ve çok parçalı bir açıklamayla tanıklığını iptal ettiğini duyurdu; “Pazartesi günü ifade vermeyeceğim” dedi.

“Zaten her şeye ifade verdim ve daha fazla söyleyecek bir şeyim yok” diye yazan Trump, Beyaz Saray’a yeniden seçilme şansını engellemek için, James ve diğer Demokratlar’ın hukuk sistemini silah olarak kullandıkları iddiasını da yineledi.

Trump 6 Kasım’da ifade verirken genellikle meydan okuyan ve öfkeli bir tavır sergilemişti. Eski başkan servetini savunurken ve yanlış yaptığını reddederken, “aşırı saldırgan” olmakla eleştirdiği yargıçla defalarca tartışmıştı.

(Kaynak: Voa Türkçe)