Hakkımızda

“Hayatın içinde”

Ekonomiyi, süslü ve anlaşılması zor cümlelerle tanımlamak elbette mümkün. Ancak ekonomi, en yalın ifadesiyle insandır. Milliyetleri, konuştukları dil veya para birimleri farklı olsa da tüm insanlığın ortak gayesi hayatta kalmaktır, yani geçim derdidir. Ekonomi işte tam da bu nedenle hayatın içindedir, ta kendisidir.

Türkiye’nin ilk yerli ekonomi televizyonu Ekotürk, bu gerçekten yola çıkarak, ülkemizde ve dünyada ekonominin her zamankinden daha fazla konuşulduğu bir dönemde ekranlara “Merhaba” dedi.

Ekotürk, ekonomi izleyicileri için alışkanlık yapacak bir ekran, genel izleyiciler için ise ilgi çekecek, merak uyandıracak, yeni ve içi dolu bir alternatif olmayı, gündelik hayatın içinde ve her alanında ekonominin olduğu gerçeğinin altını çizerek, önce insan merkezli bir yayın çizgisi sunmayı hedefliyor. Kendini para ve sermaye piyasaları ile sınırlamadığı gibi, finans dili ağırlıklı yayın çizgisiyle sadece bir kesimi hedeflemeden ve asla kendi ülkesine yabancılaşmadan yayın yapıyor.

“Türkiye’nin Ekonomi Televizyonu” sadece yerel merkezlerde değil, New York, Londra, Brüksel, Moskova, Dubai, Pekin, Tokyo ve daha pek çok uluslararası merkezlerde meydana gelen önemli ekonomik gelişmeleri canlı bağlantılar aracılığıyla anında izleyicilerle buluşturuyor. Ekotürk’ün bir ayağı pergel misali Türkiye’de sabit dururken, diğer ayağı dünyanın dört bir yanını dolaşarak piyasaların ve sokağın nabzını tutmaya devam ediyor.

Ekotürk; Cengiz Özdemir, Ali Değermenci, Ahu Orakçıoğlu, Özlem Dalga, özlem Karakullukçu, Mine Uzun, Burcu Çetinkaya, Murat Tufan gibi programcılarıyla, ekonomi ve iş dünyasının önde gelen güçlü konuklarıyla ve gündeme taşıdığı konularla farklılaşırken, alışılagelmiş ekonomi yayıncılığı kalıplarının ötesine geçiyor.

Zengin yayın akışı, deneyimli kadrosu, yeni ekran yüzleri, anlaşılır yayın dili ve izlemeyi keyifli kılan özgün görsel çizgisiyle Türkiye’nin Ekonomi Televizyonu Ekotürk’te buluşmak üzere…

Frekanslar:

(TURKSAT 3A (42’C) (Frekans: 12729.00 MHz, Polarizasyon: Dikey, Sembol Rate: 30000, FEC: 2/3), DIGITURK:46, DSMART:48, VODAFONE TV:55, TV+:47, KABLO TV:78, YOUTUBE: EKOTURK TV)